گچبری نئوکلاسیک

گچبری نئوکلاسیک

فهرست مطالب

امروزه بسیاری از مردم به تزئین و تغییر دکوراسیون داخلی منازل خود اهمیت بسیار زیادی می دهند. گچبری هم یکی از خدمات تغییر دکوراسیون داخلی است و یک هنر بسیار زیبا محسوب می شود. این سبک گچبری در طرح ها و مدل های مختلفی ساخته می شود. شما با هر سلیقه ای که داشته باشید می توانید از این هنر لذت ببرید. ما در این مقاله می خواهیم شما را با هنر گچبری نئوکلاسیک آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

گچبری نئوکلاسیک

همان طور که می دانید گچبری از گذشته تا کنون بسیار تغییر کرده است. شاید بتوان گفت به خاطر همین موضوع است که در این هنر مدل های بسیار زیادی وجود دارد که یکی از پر طرفدارترین آن ها مدل گچبری نئوکلاسیک است. گچبری نئوکلاسیک از سبک کلاسیک الهام گرفته و با مدل های مدرن تلفیق شده است. گچبری نئوکلاسیک از ظرافت خاصی برخوردار است و از طرح های شلوغ و پیچیده در این مدل خبری نیست. همین ظرافت است که این مدل را ویژه و خاص می کند. 

مدل گچبری نئوکلاسیک برای افرادی که علاقه زیادی به داشتن یک دکوراسیون شیک و مدرن دارند بسیار کاربردی است. مدل گچبری کلاسیک بسیار شلوغ و پیچیده است. همان گونه که گفته شد گچبری نئوکلاسیک الهام گرفته از این مدل گرفته و تلفیق آن با سبک مدرن، باعث شده است این مدل ساده و ظریف انجام شود. در سبک نئوکلاسیک از رنگ های خنثی استفاده می شود. گچبری نئوکلاسیک به دلیل ساده بودن مدل آن، با سرعت بیشتر انجام می شود و احتیاج به مدت زمان زیادی ندارد.

تفاوت گچبری کلاسیک با گچبری نئوکلاسیک

هر چند گچبری نئوکلاسیک از گچبری کلاسیک به وجود آمده است ولی این دو تفاوت زیادی با هم دارند.  در مرحله اول لازم است بگوییم سبک نئوکلاسیک کاملا ساده است و دارای شلوغی نیست و به هم دلیل است که سریع به اتمام می رسد و هزینه آن نسبت به بقیه سبک ها مناسب تر است.

 این سبک دارای مدل های مختلفی است که همگی این مدل ها از سادگی و ظرافت خاصی برخوردار هستند. اما نا گفته نماند که در این سبک از ابزار و قالب های کاملا ساده در حین کار استفاده می شود. در گچبری کلاسیک کاملا طرح ها پیچیده و از ابزارها و قالب های پیچیده ای استفاده می کنند که این موضوع باعث می شود تا اجرای این سبک زمان بیشتری ببرد.                                                                                   

کاربرد این دو سبک باهم تفاوت چمشگیری دارد. از سبک کلاسیک به دلیل تجملاتی بودن در محیط های خاص نظیر پذیرایی استفاده می شود. اما مدل های نئوکلاسیک را می توان در تمام فضای خانه اجرا نمود و از سادگی آن لذت برد. بیشتر مواقع افراد از هر دو سبک در محیط خانه استفاده می کنند، حال پذیرایی را به صورت تجملاتی به سبک کلاسیک و بقیه بخش های خانه را به سبک نئوکلاسیک اجرا می نمایند. در گچبری کلاسیک از رنگ های مختلف استفاده می شود. همچنین در برخی موارد از ورق طلا هم استفاده می نمایند، ولی در سبک های نئوکلاسیک از رنگ های خنثی و یک دست استفاده می کنند.

گچبری نئوکلاسیک

گچبری نئوکلاسیک پذیرایی و آشپزخانه

اگر بخواهید در پذیرایی و آشپزخانه از گچبری نئوکلاسیک استفاده نمایید، باید محیط دارای سقف بلند و پنجره های بزرگ باشد تا بتوانید بهترین و شیک ترین دیزاین را اجرا کنید. سبک نئوکلاسیک از سبک کلاسیک الهام گرفته شده و با سبک مدرن تلفیق می شود. برای مثال اگر بخواهیم کامل تر توضیح دهیم می توانیم بیان کنیم که اگر در خانه از گچبری نئوکلاسیک استفاده شده باشد، باید از مبلمان کلاسیک استفاده کرد.  

در گچبری نئوکلاسیک دیوارها، اجرای این سبک از اشکال هندسی بسیار ساده است و برای تزئینات از گل آرایی استفاده می شود که ظرافت خاصی نیز به کار داده شود. اگر از گچبری نئوکلاسیک استفاده می کنید، باید حتما کف خانه را پارکت کرده باشید؛ زیرا باعث زیبا تر شدن محیط می شود.

سقف نئوکلاسیک

در دکوراسیون های داخلی که انجام می شود، مهم ترین بخش  سقف است که بسیار حائز اهمیت می باشد. معمولا از رنگ سفید برای سقف ها استفاده می شود، اما برخی افراد به سلیقه خود برای سقف از پتینه و برخی از نقاشی های هنری استفاده می کنند. در اتاق های کوچک می توانید از رنگ های براق استفاده کنید. اما ما به شما استفاده از رنگ مات را پیشنهاد می کنیم؛ به این دلیل که نمای جذاب تری به آن فضا می بخشد. در این سبک لبه های سقف را به صورت مرتب گچبری می کنند و محل لوستر را با گل آرایی خاصی زیبا می نمایند تا به چشم بیاید.  

در سبک نئوکلاسیک شما می توانید روی دیوارها نیز از قالب هایی که به قاب عکس نزدیک است، استفاده کنید. همچنین داخل آن نیز از طراحی های زیبایی استفاده نمایید تا تاثیراتش را در محیط خانه مشاهده کنید. اگر در خانه از شومیینه استفاده می کنید، می توانید اطراف آن را با سبک نئوکلاسیک گل آرایی کرده و زیبایی چشمگیری به اطراف شومینه ببخشید.

گچبری نئوکلاسیک

نکاتی در مورد گچبری نئوکلاسیک

  • محیط هایی که از سبک نئوکلاسیک استفاده می شود، باید دارای نور زیادی مانند نور طبیعی و همچنین نورهایی که از لوستر ها، لامپ ها و آباژورها ساطع می شود، باشد. این کار باعث جلوه این سبک می شود.
  • در سبک نئوکلاسیک نباید از تابلوهای متعددی استفاده نمود. پیشنهاد ما به شما استفاده از یک تابلو بزرگ به جای استفاده از چند تابلوی کوچک است؛ زیرا باعث می شود کار به چشم بیاید.
  • آینه های تزئینی در سبک نئوکلاسیک بسیار کاربردی هستند و باید در این سبک به کار برده شوند. فراموش کردن آن ها اشتباه بزرگی است.
  • در این از سبک گچبری بهتر است از پرده های ساده و غیر تجملاتی استفاده کنید. اگر این پرده ها بلند هم باشند، کاملا محیط را شیک نشان می دهند.
  • اگر شما شخصی هستید که در منزل خود از فرش استفاده می کنید، در این سبک به شما پیشنهاد می شود که حتما از فرش با ابعاد های کوچک استفاده نمایید. با این اقدام متوجه مدرن و شیک بودن خانه خودمی شوید.
  • در این سبک حتما بدانید که استفاده از مبلمان مجلل و سلطنتی کاملا اشتباه است و باید از مبلمان ساده استفاده نمایید. در این صورت دکوراسیون داخلی شما ساده و مدرن به نظر می آید.

هزینه و قیمت گچبری نئوکلاسیک

قیمت گچبری بسته به مساحت کار و ابزارآلاتی که به کار برده می شود، محاسبه شده و اعلام می گردد. در برخی از گچبری ها به دلیل شلوغی کار و زمانی که برای آن صرف می کنند، باعث می شود تا قیمت آن ها بسیار زیاد باشد. همان طور که مطالعه نمودید در این سبک گچبری از ابزارها و قالب های کمی استفاده می شود. به دلیل ساده بودن کار، مدت زمان زیادی هم برای اجرای آن نمی خواهید. به این دلیل است که این سبک قیمت بسیار مناسبی دارد و آن چنان گران نیست و با بودجه کم هم شما می توانید خانه خود را به زیبا ترین شکل ممکن تزئین نمایید.

گچبری نئوکلاسیک یک سبک مدرن است که امروزه در بسیاری از منازل شاهد آن هستیم. به دلیل زیبایی که این گچبری دارد، افرادی که به دنبال یک دکوراسیون داخلی شیک و مدرن هستند از این سبک استفاده می نمایند. از طرفی هم این سبک در سریع ترین زمان ممکن اجرا می شود و باعث آزار و اذیت نمی گردد.   در این سبک بهتر است از لوازمات ساده استفاده نمایید تا فضای خانه خود را به مدرن ترین و ساده ترین شکل ممکن، دیزاین کنید. 

گچبری نئوکلاسیک

سخن پایانی                                              

گچبری نئوکلاسیک در حال حاظر بسیار پر طرفدار است؛ زیرا افراد دیگر به دنبال داشتن یک خانه مجلل نیستند و سلیقه ها بسیار متفاوت شده است. به همین دلیل به سبک نئوکلاسیک روی آوردند. حتما به یاد داشته باشید که برای اجرای سبک گچبری نئوکلاسیک باید از گچبر حرفه ای استفاده نمایید تا کاری که می خواهید را بدون عیب انجام دهد و ظرافت و زیبایی کار را به راحتی طراحی نماید. از شما عزیزان که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید بسیار سپاس گزاریم.                                                      

.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای