آینه دستشویی

آینه دستشویی - صنعت شیشه آریا

فهرست مطالب

امروزه طراحان دکوراسیون داخلی به آینه کاری و حضور آینه ها در بخش های مختلف یک خانه توجه ویژه ای می کنند. در واقع می توان گفت به نقش پر رنگ آینه ها در ایجاد یک فضای لوکس و مدرن پی برده اند. در این مقاله سعی کرده ایم تا شما را با کاربرد آینه دستشویی در طراحی دکوراسیون داخلی آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

طرح آینه دستشویی

آینه های دستشویی در اندازه ها و اشکال هندسی مختلفی به فروش می رسند. اما باید این را بدانید که طرحی که انتخاب می کنید، بایستی با سبک و اندازه سرویس بهداشتی شما متناسب باشد. در این قسمت چند مورد از طرح های آینه دستشویی آورده شده است که شامل موارد زیر می شود:

 • آینه دستشویی مربعی شکل

این طرح کلاسیک از گذشته تاکنون در رده زیباترین ها قرار داشته است و هیچ گاه خسته کننده نمی شود. آینه های مربعی شکل به دلیل محدود کردن میدان بینایی محیط باعث می شوند وسایل اطراف را کمتر در آینه مشاهده کنید.

 • آینه مستطیل دستشویی

این آینه ها را می توان هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی بر روی دیوار نصب کرد. اگر می خواهید یک تصویر تمام قد از خود داشته باشید و ظاهر خود را چک کنید، آینه مستطیلی بلند بهترین انتخاب است. هم چنین می توانید یک آینه مستطیلی تمام قد را درست بر روی دیوار مقابل روشویی و آینه بالای آن نصب کنید. در این صورت بر اثر انعکاس ایجاد شده فضای سرویس بهداشتی را بزرگ تر جلوه می دهد.

 • آینه دستشویی شش ضلعی

اگر سبک طراحی داخلی منزل شما کلاسیک است، ما آینه شش ضلعی را برای سرویس بهداشتی توصیه می کنیم. برای مدرن تر کردن سبک دکوراسیون می توانید آینه های شش ضلعی را بالای روشویی های بیضی شکل نصب کنید. این آینه ها می توانند دارای اضلاع برابر یا به شکل عمودی و بلند باشند.

طرح آینه دستشویی - صنعت شیشه آریا

با انواع مختلف آینه دستشویی آشنا شوید

آینه های دستشویی در مدل ها و طرح های مختلفی به فروش می رسند و حتی می توانند از نظر کاربری متفاوت باشند. با دانستن انواع آینه های دستشویی و در نظر گرفتن فضای سرویس بهداشتی منزل خود و نحوه طراحی آن می توانید، مناسب ترین آن را انتخاب کنید. آینه های دستشویی شامل موارد زیر می شوند :

 • آینه های دیواری دستشویی

آینه های دیواری از آن دسته آینه هایی هستند که برای هر قسمت از یک خانه از جمله دستشویی کاربرد دارند. این آینه ها در دو نوع قاب دار و بدون قاب به فروش می رسند که می توانید طبق سلیقه خود یکی از این دو را انتخاب کنید. این آینه ها دارای اندازه و اشکال هندسی متفاوتی نیز هستند؛ بنابراین سعی کنید مطابق با میزان فضایی که در اختیار دارید یک آینه کوچک یا بزرگ خریداری کنید. در انتخاب اندازه علاوه بر تناسب با متراژ محیط، داشتن یک دید کامل از چهره خود در آینه نیز مهم است.

 • آینه های دکوراتیو دستشویی

این آینه ها که خود نوعی آینه دیواری محسوب می شوند علاوه بر کاربری یک آینه معمولی، جلوه زیبایی را به دیواری که بر رویش نصب شده است هدیه می دهند. در واقع می توان گفت آینه دکوراتیو در میان انواع مختلف آینه محبوبیت بسیار زیادی دارد. این آینه ها در اندازه های مختلفی کنار هم قرار می گیرند. حتی می توانند هر کدام شکل هندسی متفاوتی را داشته باشند یا به شکل یکی از عناصر طبیعت مانند خورشید یا پرنده طراحی شده باشند. در واقع اگر به دنبال ایجاد یک الگوی هنری بر روی دیوار سرویس بهداشتی خود هستید، ما به شما آینه های دکوراتیو را پیشنهاد می کنیم.

آینه های دکوراتیو دستشویی - صنعت شیشه آریا
 • آینه های زمینی دستشویی

این آینه ها مخصوص خانه هایی با متراژ بالا هستند که سرویش بهداشتی آن ها مساحت زیادی دارد. از آینه های زمینی علاوه بر دستشویی، در حمام نیز می توانید استفاده کنید. این آینه از جهت اینکه نیازی به نصب ندارند، راحت تر از آینه های دیواری و دکوراتیو هستند. بهتر است آینه های زمینی را به شکل زاویه دار بر روی زمین قرار دهید تا انعکاسی از سقف سرویس بهداشتی یا حمام در آن بیافتد و ارتفاع سقف را بلندتر نشان دهد. اگر در سرویس بهداشتی خود آینه دیواری هم نصب کرده اید، بهتر است آینه زمینی را درست در مقابل آن بر دیوار روبرویی تکیه دهید. با این تکنیک حتی کوچترین دستشویی ها و حمام ها هم بزرگ به نظر می رسند.

 • آینه دستشویی کمد دار

می توان گفت با خرید این آینه شما یک مجموعه کامل را برای خود تهیه می کنید. آینه های کمد دار با داشتن قفسه بندی مخفی که دارند، به شما در نظم دهی وسایلتان بدون این که در معرض دید باشند کمک می کنند.

 • آینه هوشمند دستشویی

آینه های هوشمند انواعی از آینه به شمار می روند که دارای صفحه لمسی هستند. آینه های هوشمند دارای قابلیت هایی مانند سیستم روشنایی و سیستم ضد بخارگرفتگی نیز هستند. انواع جدید آن ها به گونه ای ساخته شده اند که بر روی صفحه نمایش خود تاریخ و زمان را نشان می دهند. اما این آینه ها تنها برای دیدن چهره نیست. این آینه همه کاره و فوق العاده بر روی صفحه نمایش خود گزینه هایی دارد که با انتخاب آن می توانید تصویر خود را بزرگ کنید؛ بنابراین آینه هوشمند یک وسیله عالی برای اصلاح صورت است.

آینه های هوشمند به دلیل داشتن قابلیت روشنایی صفحه یک دید عالی و بدون سایه را به وجود می آورند. صبحی را تصور کنید که از خواب بیدار شده اید و بلافاصله پس از ورود به سرویس بهداشتی تاریخ، زمان و پیش بینی آب و هوا را بر روی صفحه نمایش آینه خود می بینید. شما با کمک آن می توانید برای کل روز خود آماده باشید و برنامه ریزی کنید. آینه دستشویی هوشمند به معنای واقعی کلمه یک آینه همه کاره است.

 • آینه دستشویی چراغ دار

این آینه ها دارای یک نور پس زمینه هستند که معمولا از اطراف آینه به صفحه آن اعمال می شود. این آینه نه تنها کاربردی هستند، بلکه به دلیل سبک روشنایی که دارند بسیار جذاب هستند. پس ما این محصول را برای طراحی سرویس بهداشتی شما پیشنهاد می کنیم. آینه های دستشویی چراغ دار به دلیل نورپردازی عالی که دارند برای آرایش کردن هم بسیار کاربردی هستند. اگر در حمام یا دستشویی شما پنجره ای وجود ندارد که نور طبیعی به داخل بیاید، آینه چراغ دار بهترین گزینه برای شما است. برای نورپردازی آینه های چراغ دار از لامپ های ال ای دی استفاده می شود؛ بنابراین در مصرف برق صرفه جویی می شود و از نظر اقتصادی نیز مناسب است.

آینه دستشویی چراغ دار - صنعت شیشه آریا

جنس آینه سرویس بهداشتی

قاب آینه های سرویس بهداشتی می تواند جنس های مختلفی داشته باشد که هرکدام مزایا و معایب خود را دارند. این آینه ها از نظر دوام و طول عمر می توانند با یکدیگر متفاوت باشند. انواع جنس های مختلف آینه دستشویی عبارت است از :

 • آینه دستشویی چوبی

چوب هم در دکوراسیون کلاسیک و هم در دکوراسیون مدرن جایگاه ویژه ای دارد. سطوح به کار رفته در حمام و دستشویی همه از جنس سنگ و کاشی هستند. وجود چوب در کنار این عناصر باعث ایجاد یک نوع حس طبیعی و گرمابخش می شود. طیف رنگ های چوب بسیار متفاوت است و شما می توانید از رنگ دلخواهتان برای قاب آینه استفاده کنید.

 • آینه دستشویی آلومنیومی

آلومنیوم فلزی است که به ندرت دچار زنگ زدگی می شود و یک انتخاب بسیار مناسب برای فضاهایی است با آب یا بخار آب سر و کار زیادی دارند. اگر وسایلی که برای سرویش بهداشتی خود تهیه کرده اید به رنگ نقره ای هستند، وجود آن ها در کنار یک آینه از جنس آلومنیوم ترکیبی فوق العاده را به وجود می آورد. با وجود یک آینه آلومنیومی در فضای دستشویی دیگر نیازی به گذاشتن وسایل پر زرق و برق در آن جا نیست.

 • آینه دستشویی برنزی

برنز به دلیل نداشتن عنصر آهن در بین مواد تشکیل دهنده خود در دسته فلزهایی قرار می گیرد که زنگ نمی زنند. برنز نسبت به آلومنیوم فلز سنگین تری است؛ بنابراین اگر قصد نصب آن را بر روی دیوار دارید، از محکم شدن آن اطمینان حاصل کنید.

 • آینه دستشویی سنگی

اگر قصد استفاده از عناصر خاکی در طراحی داخلی سرویس بهداشتی خود را دارید، ما سنگ را به شما پیشنهاد می کنیم. این آینه ها معمولا در خانه ها و هتل های مجلل دیده می شوند. سنگ استفاده شده در آینه می تواند از انواع مختلفی باشد. درست است که این آینه ها دوام بیشتری نسبت به سایر جنس های دارند، اما به علت سنگین بودن اگر بیفتند سنگ های آن آسیب خواهد دیدغ بنابراین در نصب آینه های سنگی نیز همانند آینه برنزی دقت کنید.

جنس آینه دستشویی - صنعت شیشه آریا

سخن پایانی

قطعا تاکنون به اهمیت وجود یک آینه زیبا و با دوام در سرویس بهداشتی پی برده اید. به جرئت می توان گفت انتخاب یک آینه مناسب برای دستشویی می تواند طراحی داخلی آن را تحت تاثیر قرار دهد و یک چشم انداز متفاوتی را از فضا به وجود بیاورد؛ بنابراین سعی کنید در انتخاب آینه دستشویی تمام جوانب را از قبل بسنجید. در این صورت می توانید بهترین گزینه را برای فضایی که در اختیار دارید خریداری کنید. 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای